GlobeData

Bezzałogowe pojazdy powietrzne

Nasza firma miała okazję służyć specjalistycznym wsparciem w projektach związanych z technologią dronów. Były to zadania naukowe, badawcze i wykonawcze dla partnerów z Polski jak i zagranicy. Daliśmy też początek corocznemu wydarzeniu branżowemu, które odbywa się w Toruniu - Dronetech World Meeting.

Współpraca:

GlobeData GlobeData GlobeData GlobeData GlobeData

O projekcie

Współpraca z holenderskim Uniwersytetem z Delft zaowocowała powstaniem idei wydarzenia w całości poświęconemu pojazdom, systemom bezzałogowym i autonomicznym. Dzięki temu udało nam się dać początek corocznemu wydarzeniu branżowemu, odbywającemu się w Toruniu - Dronetech World Meeting.

Z kolei dla toruńskiej Geofizyki wyszukaliśmy i opracowaliśmy dane na temat sczytywania sygnałów z sensorów przez drony. Pokłosiem tego projektu było kolejne partnerstwo. Stworzyliśmy drona płatowego do robienia zdjęć powietrznych ziemi w różnych falach podczerwieni i światła widzialnego. Projekt powstał w celu ochrony środowiska i planowania przestrzennego. 

Kluczowe wyzwania

  • Opracowanie drona płatowego do robienia zdjęć powietrznych ziemi w różnych falach podczerwieni i świetle widzialnym dla rozwoju środowiska i planowania przestrzennego
  • Zainicjowanie zorganizowania corocznego wydarzenia branżowego Dronetech World Meeting Toruń
  • Wykonanie researchu i opracowania danych dla Geofizyki z Torunia na temat sczytywania sygnałów z sensorów przez drony
  • Zbudowanie sensorów dronowych